Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 26
Sertifikalı AutoCAD Eğitimi  › Başvuru Hakkında
Başvuru Hakkında

 

FORMU DOLDURMADAN ÖNCE LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ OKUYUNUZ:

 

Dikkat1: Çarşamba gününe Bahçeşehir Üniversitesi'nde olan yeni açılan sınıf laboratuvar imkanlarının sınırlı olması sebebiyle sadece İTÜ dışı öğrencileri içindir. Bu sebeple başvuru yapan öğrencilerin bunu dikkate alması rica olunur. Talep doğrultusunda eğer kontenjan dolmazsa bu sınıfa da İTÜ öğrencileri alınabilecektir. Bununla ilgili duyuru yapılacaktır.  

 

*Dersler; ilgili fakültenin bilgisayar laboratuvarlarında yapılacaktır. Eğitim her kişiye bir bilgisayar düşecek şekilde planlanmaktadır. AutoCAD üzerinde çalışılarak ders işlenecektir. Ders işlenmesi projeksiyon & tahta üzerinden olacaktır. İsteyen arkadaşlar kendi bilgisayarlarını getirebilirler. Ders içerisinde, gerek online gerekse hardcopy olarak kaynak desteği sağlanacaktır. Yapılması zorunlu olmayan ancak kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için haftalık en az 5 ödev verilecektir. Bu ödevleri yapabilen öğrencilerin ödevleri kontrol edilecek eksikleri üzerinde durulacaktır.

 

*Autocad eğitimi için maddi imkanı olmayan öğrencilere ücretsiz açılan 20 kişilik kontenjan dolmuştur. Kontenjan artırımı olması halinde başvuru yapan öğrenciler tekrar bilgilendirilecektir.

 

*İstanbul Teknik Üniversitesi Eğitim başlangıç tarihi herhangi bir duyuru yapılmadığı takdirde 5 Mart 2012 Pazartesi günü olarak planlanmaktadır.

 

*Bahçeşehir Üniversitesi eğitim başlangıç tarihi ise 14 Mart 2012 Çarşamba günüdür.

 

*Eğitim 2 ana temaya dayalı olarak işlenmektedir;

 

     -Başlangıç Seviyesi (2D-3D)         ;  Eğitim temel AutoCAD eğitiminden başlayarak, 2 boyutlu projelendirme ve mesleki alanlarda yönlendirmeyi kapsamaktadır. 3D çizimler hakkında genel bilgi verilir, 3 boyutta detaya inilmez.

 

     -Orta Seviye (2D-3D)                       ;  Eğitim İzometrik çizimlerden başlayarak anlatılır. 2 boyutlu çizimlerle ilgili bazı komutlar yeniden gösterilir ve daha sonra 3D çizimlere geçilir. Bu eğitime katılabilmek için AutoCAD temel bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Orta seviye program içerisinde kendini yeterli görmeyen öğrencilerin ders kayıtları yarıyıl içerisinde diğer seviyelere yönlendirilebilir.

 

*Eğitim boyunca iletişim bir mail grubu üzerinden sağlanacaktır. Duyurular ve bilgilendirmeler bu mail grubu üzerinden yapılacaktır. Bununla ilgili iletişim bilgileri ilk hafta verilecektir.

 

*Kontenjanların dolması durumunda diğer günlere de sınıf açılabilir. Bu durumda bilgilendirme yine www.emhk.itu.edu.tr adresinde yapılacaktır. (20 kişiyi doldurmayan sınıflar eğitmenin yoğunluğuna göre kapatılabilecektir. Kapatılması halinde eğitimin ilk haftası başlamadan önce, ilgili sınıf öğrencileri bilgilendirilecektir.)

 

*Eğitim ücreti devlet üniversitesi ve %100 burslu öğrenciler için 150 TL, özel üniversite öğrencileri için 300 TL olarak belirlenmiştir. Ödemeler ilk iki derste toplanacaktır.

 

*Seminerlere katılım ücretsizdir.

 

*Sene içerisinde 3 ayrı dalda yapılacak kısa eğitimler, ücretsiz olacak ve sınıflarda duyuru yapılacaktır.

 

*Devam zorunluluğu bulunmamaktadır ancak bu programı öğrenmeniz için dersleri takip etmeniz tavsiye edilir.

 

*8 Haftalık eğitim sonunda bir sınav yapılacaktır. Bu sınavda 60 Geçme notunu geçen öğrenciler "Başarı Sertifikası" , geçemeyen öğrenciler ise "Katılımcı Sertifikası" almaya hak kazanacaklardır. 

 

*Formu dolduran öğrencilere eğitim başlamadan önce mail ya da telefon (mesaj) yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. (mail adresiniz; günlük kontrol ettiğiniz bir mail adresi olmalıdır.)

 

*Eğitim afişine ve bu forma www.emhk.itu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

EĞİTİM TİCARİ KAYGI İÇERMEZ!

 

ÖĞRENCİLERİ OKUDUKLARI BÖLÜMLE BAĞDAŞTIRMAK VE OKURKEN ÇALIŞMALARINI TEŞVİK ETMEK ÖNCELİĞİMİZDİR!

 

TARAFIMIZA GELEN İŞ İLANLARI MAIL GRUBU ARACILIĞIYLA DUYURULACAKTIR!

 

YIL SONU YAPILAN MEMNUNİYET ANKETİ HERKESLE PAYLAŞILIR!