Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 28
Etkinlikler(2007-2008)  › Projeler
Projeler

KULÜP ODASI YENİLEME PROJESİ

İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü, yeniden kuruluşu sonrasında, misyonuna uygun şekilde, kulüp odası ile öğrencilerin kolayca uygulama yapabilecekleri bir ortam sağlamak istemektedir. Fakat kulüp odasının bu amaç için yeterli olmaması sebebi ile kulüp odasının yenilenmesi projesine girişilmiştir.

 

PROJE İLERLEME DURUMU

 

Kulüp Odası Yenileme Projesi’ne başlandığı sırada kulüp odamız oldukça dağınık ve atıl bir halde idi.

 İlk olarak gereksiz malzeme ve mobilyalar kulüp odasından çıkarıldı. Ardından fakülte yönetiminin desteği ile kulüp odası boyandı ve temizlendi.

Ardından uzun arayışlar sonunda Kastamonu Entegre Ağaç San. Tic A.Ş.’nin desteği ile kulüp odamıza 40 m2 laminat parke yer döşemesi yapıldı.Reform Perde’nin desteği ile kulüp odamıza 6 adet kumaş store perde (210x76 cm) takılarak kulübümüzün çehresi güzelleştirildi.
Kulüp öğrencilerine rahat bir ortam sağlamak için gerekli en önemli adımlardan biri Bürosit Büro Donanımları San. Ve Tic A.Ş.’in desteği ile gerçekleşti. Bürosit 2 adet yönetici koltuğu, 10 adet sekreter koltuğu, 4 adet tabure ve bir ofis kanepe desteği ile kulübümüzü rahat bir ortam haline getirdi.

 

Elektrik- Elektronik malzeme giderlerimizin büyük bir kısmını teşkil edecek olan ölçü aletlerinin birçoğunu, Elimsan Sınai Mamuller Paz. ve Tic. A.Ş. tarafımıza sağladı. Elimsan A.Ş. bu kapsamda kulübümüze 60 Mhz/ 4 kanal dijital osilaskop, El Tipi LCR Metre, AC/DC 200A Dijital Pens Ampermetre, fonksiyon jeneratörü ve 2 adet 6000 Count True RMS Dijital Multimetre temin etti.

Ayrıca Elektrik Mühendisleri Odası ve Bileşim Yayıncılık A.Ş.’nin destekleri ile kulüp odası kitaplığımız zenginleştirildi.
Mobilya eksiklerimiz son olarak Set Mobilya A.Ş.’nin sponsorluk kapsamında kulübümüz için imal ettiği toplantı masası, deney masası ve bilgisayar masası ile tamamlanmış oldu.


Şu an itibarı ile kulüp odamızda dekorasyon ve konfor adına her şey öğrencilerin en rahat edeceği halde olup, projemizde son eksiklerimiz olarak pratik çalışma adına gerekli bazı elektronik malzemeler kalmıştır. Bu eksiklerimizi ise elektrik firmalarının destekleri ile tamamlamayı umuyoruz.

 

 WIRELESS PROJESİ

Yakında Kulüp odamızın etrafında kablosuz kullanıcılara yönelik internet bağlantı hizmeti sunulacaktır. Üstteki tabelamızı gördüğünüz her yerden bağlanabilirsiniz.